• TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu informacyjne Gminnego Centrum Kultury w Białej
BIP

ZESPOŁY DZIAŁAJĄCE W GMINNYM CENTRUM KULTURY

MAŻORETKI

Zajęcia  odbywają się w piątki

dla szkółki: 14.30-15.30

dla grupy przedszkolnej: 15.30-17.00

dla grupy szkolnej:17.00-19.00

Grupa LOCA - czwartki i piątki od godz. 19.30

Instruktorkami są pani Katarzyna Cieśla oraz pani Karolina Dreszer.

Zajęcia z tańca mażoretkowego podzielone są na grupy wiekowe. Program realizowany podczas zajęć obejmuje ćwiczenia z pałeczką, kombinacje z pomponami, akrobacje, szpagaty, różne układy taneczne z pałką i pomponami.

Grupy biorą udział w występach, m.in. na Paradzie Orkiestr Dętych czy Przeglądzie Zespołów Artystycznych, towarzyszą orkiestrze na wyjazdach.    

Filmy promujące mażoretki:

http://www.youtube.com/watch?v=vqjtrx3J7pg                 

http://www.youtube.com/watch?v=xojpI8GzY88

 

 

 

NAUKA GRY NA INSTRUMENTACH DĘTYCH I KLAWISZOWYCH

Naukę gry na instrumentach dętych i klawiszowych podejmują dzieci i młodzież nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu. Młodzież ta trafia następnie również do szkół muzycznych i bardzo często do Bialskiej Orkiestry Dętej, gdzie na równi z dorosłymi bardzo dobrze sobie radzi.

Młodzi keyboardziści natomiast bardzo często prezentują swe umiejętności podczas lokalnych imprez kulturalnych.

Instruktorem keyboardu jest pan Damian Weinkopf, instrumenty dęte prowadzi pan Łukasz Ostrowski i pan Andrzej Weinkopf.

 

 

NAUKA GRY NA GITARZE

Nauka gry na gitarze prowadzona jest przez instruktora Stanisława Michałowskiego. Zajęcia odbywają się w piątki od 14.00 do 17.00. Realizowany program ma na celu rozwijanie zdolności artystycznych oraz pasji do muzyki. Podczas zajęć uczniowie mają okazję zaznajomić się zarówno z utworami klasycznymi, jak i z utworami muzyki rozrywkowej.  Grupa bierze udział w „Przeglądzie zespołów artystycznych w Białej”, występuje podczas innych uroczystości, uczestnicy zajęć tworzą zespoły muzyczne.

 

NAUKA GRY NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH

Instruktorem grupy jest pan Robert Jakóbczak. Program zajęć obejmuje podstawy gry na bębnie afrykańskim djembe (technika uderzania, strojenia, teoria, historia i tradycja): naukę kilkunastu klasycznych utworów (rytmów) i piosenek zachodnioafrykańskich.

 

 

 

STUDIO PIOSENKI

Studio Piosenki, prowadzone przez instruktorkę Iwonę Preusner, skupia uzdolnione wokalnie osoby. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych, na których kształci się prawidłową postawę przy śpiewie, oddech i emisję głosu ze szczególnym uwzględnieniem dykcji. Zespoły wykonują bogaty repertuar: są to zarówno piosenki młodzieżowe, jak też utwory patriotyczne czy religijne. Zespoły oraz soliści są laureatami przeglądów i konkursów. Występują na imprezach plenerowych i kameralnych.

Próby odbywają się w środy od 15.30.

 

 

 

GRUPA TEATRALNA "Klasyczny Maniak Teatralny"

Instruktorem grupy teatralnej jest pani Ewa Kazula. Próby odbywają się w piątki o 16.00.

Pracujemy nad spektaklami. Piszemy i poznajemy różne rodzaje ekspresji scenicznej, inspirując się wszystkim co znajduje się wokół nas.

26696549_169594263657477_242079420_n (1).jpeg   26855903_169561813660722_273392635_n (1).jpeg

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21 lutego 2018 - świętowałyśmy ...czytając nie tylko poezję.

Maniak1.jpeg

Maniak2.jpeg

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne odbywają się we wtorki i środy od 15.15 do 19.15. Instruktorką jest pani Renata Sznejweis. Zajęcia te to nie tylko nauka rysowania i zajęcia na miejscu. Przede wszystkim jest to zabawa z plastyką, która niesie radość tworzenia.  Program zajęć obejmuje malowanie temperami z wyobraźni i z natury; rysunek ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami olejnymi i suchymi; ćwiczenia w poznawaniu innych technik plastycznych takich jak collage, collage „3d” czyli przestrzenny, frottage; rzeźba w glinie; maski – gipsowe odciski twarzy i dłoni, dekorowanie ich; recykling artykułów, czyli tworzenie nowych przedmiotów z niepotrzebnych plastikowych opakowań. Uczestnicy grupy przygotowują wraz z instruktorem dekoracje na okolicznościowe imprezy odbywające się w Gminnym Centrum Kultury w Białej.

 

 

 

GRUPA TAŃCA NOWOCZESNEGO

Instruktorką grupy jest pani Aleksandra Hindera. Harmonogram zajęć aktualizowany jest na stronie grupy: http://www.adamant.com.pl/

Na dzień dzisiejszy do grupy należy około 45 tancerzy z Białej i okolic. Najlepszą wizytówką tej inicjatywy są grupy taneczne Rising, Little, Gold i Diamond Stars, które od początku swego istnienia osiągają większe lub mniejsze sukcesy na arenie regionalnej i krajowej. Trenerka grupy wyszkoliła również solistów, duety oraz mini-formacje, które w swoich kategoriach w kraju nie mają sobie równych, a na arenie międzynarodowej osiągają bardzo wysokie wyniki. Grupa uczestniczy w występach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Białej takich jak Zaduszki Artystyczne, Koncert Noworoczny WOŚP, Kiermasz Świąteczny Publicznego Gimnazjum w Białej i wiele innych. Do największych sukcesów osiągniętych w 2014 r. przez uczestników grupy można zaliczyć: Mistrzostwo Polski – Salsa Shines (Klaudia Perdek), Wicemistrzostwo Polski w duecie – Latino Show (Klaudia Perdek i Wiktoria Batel), Wicemistrzostwo Europy (Markus Gonsior i Natalia Mazurkiewicz). Wiktoria Batel i Klaudia Perdek mogły zaprezentować się również w programie GOT TO DANCE, gdzie zostały pozytywnie przyjęte przez jurorów.

 

 

BIALSKA ORKIESTRA DĘTA

Orkiestra istnieje od kwietnia 1991 roku jako typowy zespół amatorski, w którym członkowie realizują swoje muzyczne zainteresowania. Repertuar obejmuje utwory polskie, zagraniczne, charakterystyczne dla typowych orkiestr dętych, ale także fragmenty musicali oraz muzyki filmowej i poważnej.

Orkiestra koncertuje uświetniając różnego rodzaju imprezy na terenie całej Opolszczyzny. Ma także na swoim koncie wiele występów zagranicznych (Czechy, Niemcy, Austria, Włochy).

Dyrygentem orkiestry jest pan Andrzej Weinkopf.

Próby odbywają się w środy o 20.00.

orkiestra.jpeg

certyfikat2015.jpeg

certyfikat2016.jpeg

 

ORKIESTRA REPREZENTACYJNA EUROREGIONU PRADZIAD

Euroregionalna orkiestra powstała w 2011 roku. Tworzą ją polscy oraz czescy muzycy, którzy spotykają się na próbach i koncertują zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej. Orkiestra posiada bardzo szeroki repertuar, począwszy od utworów klasycznych po muzykę rozrywkową. Kapelmistrzami orkiestry są Andrzej Weinkopf oraz Tomáš Uhlíř.


Gminne Centrum Kultury w Białej
ul. Prudnicka 35
48-210 Biała
tel. 77 438 70 26
fax 77 438 70 26
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 1796792
w tym miesiącu: 24766
dzisiaj: 317